
100% original
- В наявності
- Код: 44447762
Підшипник 25590/2/25520/2/Q SKF
1 218 ₴
+380 (97) 333-55-10
- +380 (99) 333-55-10
- +380 (48) 708-30-15
повернення товару протягом 14 днів за рахунок покупця
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.
Опис
Характеристики
Інформація для замовлення
Підшипник 25590/2/25520/2/Q (розмір 45.618x82.931x23.812)
Виробник: SKF
Тип підшипника: конічний роликовий радіально-упорний
Внутрішній діаметр: d= 45.618 мм.
Зовнішній діаметр: D= 82.931 мм.
Ширина: B= 23.812 мм.
Dimensions
| d |
45.618 mm |
Bore diameter |
|---|---|---|
| D |
82.931 mm |
Outside diameter |
| T |
23.812 mm |
Total width |
| d1 |
≈62.2 mm |
Shoulder diameter of inner ring |
| B |
25.4 mm |
Width of inner ring |
| C |
19.05 mm |
Width of outer ring |
| r1,2 |
min.3.5 mm |
Chamfer dimension of inner ring |
| r3,4 |
min.0.8 mm |
Chamfer dimension of outer ring |
| a |
16.993 mm |
Distance side face to pressure point |
Abutment dimensions
| da |
max.53 mm |
Diameter of shaft abutment |
|---|---|---|
| db |
min.58 mm |
Diameter of shaft abutment |
| Da |
min.71 mm |
Diameter of housing abutment |
| Da |
max.76.5 mm |
Diameter of housing abutment |
| Db |
min.76 mm |
Diameter of housing abutment |
| Ca |
min.5 mm |
Minimum width of space required in housing on large side face |
| Cb |
min.4.5 mm |
Minimum width of space required in housing on small side face |
| ra |
max.3.5 mm |
Radius of shaft fillet |
| rb |
max.0.8 mm |
Radius of housing fillet |
Calculation data
| SKF performance class |
SKF Explorer |
|
| Basic dynamic load rating | C |
99.1 kN |
| Basic static load rating | C0 |
106 kN |
| Fatigue load limit | Pu |
11.8 kN |
| Reference speed |
6 700 r/min |
|
| Limiting speed |
8 000 r/min |
| Основні атрибути | |
|---|---|
| Виробник | SKF |
| Країна виробник | Швеція |
| Тип підшипника кочення | Роликовий |
| Габаритні розміри | |
| Внутрішній діаметр | 45.618 мм |
| Зовнішній діаметр | 82.931 мм |
| Висота | 23.812 мм |
- Ціна: 1 218 ₴
